Odwiedzili nas:

mod_vvisit_counterDzisiaj209
mod_vvisit_counterWczoraj227
mod_vvisit_counterBieżący tydzień1019
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc4954
mod_vvisit_counterWszyscy1186310
Warunki wynajmu sprzętu w Splywajcie.pl Drukuj Email
 1. Warunki wynajmu sprzętu w zakresie naszych zobowiązań mają zastosowanie jedynie po wpłynięciu na konto zaliczki na poczet imprezy. Tylko zaliczki potwierdzone możliwością rezerwacji dają prawo do roszczeń z tytułu niniejszych warunków.
 2. Potwierdzeniem rezerwacji sprzętu jest zaliczka w kwocie 30% kosztów wynajmu sprzętu.
 3. Wysokość zaliczki ustalamy i podajemy na podstawie liczby dni spływu i liczby kajaków biorących udział w danym spływie.
 4. Zaliczka powinna być wpłacona niezwłocznie po ustaleniu terminu w którym ma się odbyć spływ.
 5. W momencie wpływu zaliczki na nasze konto, spływ otrzymuje status: potwierdzony- do realizacji.
 6. Zamówioną liczbę kajaków można zmniejszyć- nie ponosząc kosztów ich wynajmu- do 14 dni kalendarzowych przed planowanym terminem spływu (np. termin: 20 czerwca: 04 czerwca to ostatni dzień na zmianę bez poniesienia kosztów wynajmu sprzętu z którego rezygnuje klient).
 7. Na długie weekendy (maj i czerwiec) powyższy okres wynosi 60 dni.
 8. Zwiększenie liczby kajaków jest możliwe tylko i wyłącznie, jeśli są one jeszcze dostępne na dany termin.
 9. Zaliczkowany jest cały spływ jako impreza, zaliczka stanowi zabezpieczenie przed wycofaniem się klienta z całej imprezy (nie dzieli się na poszczególnych uczestników organizatora)
 10. W przypadku rezygnacji ze spływu obowiązują następujące terminy i wysokości zwrotów wpłaconych zaliczek:
 11. Zwrot 100% zaliczki w przypadku rezygnacji powyżej 30 dni przed planowanym terminem spływu.
 12. Zwrot 50% zaliczki w przypadku rezygnacji od 29 do 21 dni przed planowanym terminem spływu.
 13. Zwrot 30% zaliczki w przypadku rezygnacji od 20 do 15 dni przed planowanym terminem spływu.
 14. Zaliczka przepada w przypadku rezygnacji do 14 dni przed planowanym terminem spływu.
 15. W przypadku wystąpienia w terminie spływu ostrzeżenia meteorologicznego 1, 2 i 3 stopnia na terenie województwa na którym spływ się odbywa (w naszym przypadku jest to zazwyczaj woj. wielkopolskie i zachodniopomorskie) mogącego stanowić zagrożenie dla uczestników spływu zaliczka nie przepada, a spływ zostaje przesunięty na inny wolny termin. W przypadku braku wolnego terminu następuje w tym wypadku zwrot zaliczki.
 16. W przypadkach wcześniejszego zakończenia spływu, niż planował to organizator, ponosi on koszty również za czas zaplanowany, a niewykorzystany.
 17. Zaliczka płatna jest przelewem na konto, na tej podstawie wystawiamy fakturę, która zostaje wysłana drogą elektroniczną na adres e-mail.
 18. Pozostała kwota płatna jest z góry w gotówce, ostateczna faktura zostaje wysłana drogą elektroniczną na adres e-mail.
 19. Osoby indywidualne wypożyczające sprzęt powinny ubezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), ubezpieczenie to nie jest wliczone w cenę wynajmu sprzętu.
 20. Każdy wypożyczający ponosi pełną odpowiedzialność za wypożyczony sprzęt oraz wyrządzone przez siebie szkody i zobowiązany jest do ich naprawienia lub pokrycia kosztów ich naprawy.
 21. Wypożyczone worki wodoszczelne należy samodzielnie sprawdzić po otrzymaniu, nie ponosimy odpowiedzialności za ich ewentualną nieszczelność, nieodpowiednie zamknięcie itp. tym samym nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenie rzeczy które wynajmujący w nim umieścił.
 22. Nie ponosimy odpowiedzialności za zachowanie się uczestników na spływie, a w szczególności za szkody, jakich mogliby oni dokonać na rzecz innych osób lub firm.
 23. Nie ponosimy odpowiedzialności z tytułu nieszczęśliwych wypadków, utraty zdrowia lub śmierci uczestników spływów na wynajmowanym przez nas sprzęcie.
 24. Nie ponosimy odpowiedzialności za prywatne rzeczy uczestników spływów, za ich utratę bądź zniszczenie.
 25. W przypadku przewozu bagaży nie ponosimy odpowiedzialności za nie, klient pakuje je i rozpakowuje auto własnoręcznie.
 26. Nie ponosimy odpowiedzialności za zbyt niski poziom wody w rzece uniemożliwiający lub utrudniający spływ kajakiem, staramy się na bieżąco monitorować stan wody szczególnie w Piławie, której stan wody poniżej elektrowni wodnej w Nadarzycach potrafi się zmieniać w ciągu godzin w zależności od stopnia przymknięcia spływu wody w tej elektrowni.
 27. Zastrzegamy sobie prawo odmowy wydania sprzętu w przypadku zauważenia, że uczestnicy spływu znajdują się pod wpływem alkoholu bez zwrotu kosztów jakie te osoby poniosły.
 28. Każdy spór wynikły w związku z umową świadczenia usług przez nas w pierwszej kolejności rozwiązywany będzie na drodze polubownej.
 29. Rezerwacja sprzętu jednoznaczna jest z akceptacją powyższych warunków.

 

Opłaty za zniszczenie, zagubienie powierzonego sprzętu:

 1. kajak VISTA PERCEPTION- zagubienie- 4500 PLN/ 1 kajak.
 2. kajak VISTA PERCEPTION- wyłamanie oparcia fotela- 110 PLN/fotel
 3. kajak VISTA PERCEPTION- uszkodzenie, przetarcie dna na wylot- wg oceny
 4. kajak VISTA PERCEPTION- zagubienie oparcia bądź siedziska neoprenowego- 110 PLN/szt.
 5. wiosło polietylenowe EGALIS- złamanie lub zagubienie 1 sztuki: 150 PLN.
 6. kamizelka asekuracyjna AQUARIUS- zniszczenie powodujące utratę przez kamizelkę jej właściwości lub zagubienie 1 sztuki: 70 PLN.
 7. worek wodoszczelny rozerwanie lub zagubienie 1 sztuki: 70 PLN

 


Splywajcie.pl
Konto: mBANK: 32 1140 2004 0000 3302 6038 7216 

kajak Vista Perception

Valid XHTML and CSS and Profesjonalne strony internetowe.