Odwiedzili nas:

mod_vvisit_counterDzisiaj166
mod_vvisit_counterWczoraj227
mod_vvisit_counterBieżący tydzień976
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc4911
mod_vvisit_counterWszyscy1186267
Co zabrać na spływ kajakowy? Drukuj Email

 

 1. Nakrycie głowy (najlepiej coś z daszkiem).
 2. Buty w których można wejść do wody np. sandały z twardą podeszwą, przy nadepnięciu na szkło czy gwóźdź ochronią stopę, poza tym stopa i same sandały szybko schną. Buty neoprenowe nie będą najlepszym wyborem na ciepłe dni. "Marketowe" buty do wody z miękką podeszwą nie zabezpieczą naszej stopy przed skaleczeniem. Osobiście polecamy buty do wody, w których podeszwę wzmocniono metalową siatką- są bardzo bezpieczne. Za reklamę nam nie płacą- wpiszcie w przeglądarce: Jaypaw czy Terrex.
 3. Przewiewne ubranie w kolorach jasnych na słoneczne dni (poza żółtym ze względu na robaczki..;), dotyczy to szczególnie osób z jasną karnacją, osoby te ponadto muszą mieć długi rękaw i długie spodnie, zapobiegnie to oparzeniom słonecznym. Polecamy koszulki do sportów wodnych ze stójką.
 4. Jedną zmianę ubrania. Bluza, spodnie, skarpetki- włożone w wodoszczelny worek w razie wywrotki (u nas w ramach wynajmu kajaków dostajecie takie worki). Latem jak jest bardzo ciepło, wywrotka to nie problem, gorzej gdy jest chłodno. Spływ w mokrych ciuchach w chłodny dzień nie jest fajny, ponadto grozi przeziębieniem, zapaleniem oskrzeli czy nawet płuc.
 5. Ubranie przeciwdeszczowe (minimum kurtkę nieprzemakalną).
 6. Etui wodoszczelne na telefon.
 7. Krem do opalania- w razie pogody.
 8. Uczuleniowcy swoje leki.
 9. Spray ew. sztyft na komary i kleszcze
 10. Opatrunek jednorazowy wodoszczelny lub apteczkę wodoszczelną (można takową zakupić za ok. 50 zł)
 11. Rzutkę kajakową (można taką zakupić za 70-100 zł)
 12. Sprzęt biwakowy zajmujący mało miejsca, śpiwór, namiot  (jeśli spływ z noclegami).
 13. Do kajaka małą torbę z wałówką na kilkugodzinną wycieczkę, minimum 1,5 litra wody.

 

 
Czy zabrać ze sobą aparat fotograficzny? Drukuj Email

W przypadku wynajmu sprzętu, jak najbardziej, z tym, że ryzykujemy utratę bądź zatopienie sprzętu. Jesli weźmiecie udział w naszych spływach "na piątkę" nie ma takiej potrzeby, będzie wam towarzyszyć "reporter" który wykona kilkadziesiąt zdjęć ze spływu cyfrowym aparatem oraz nakręci godzinny film w HD. Po spływie (nie bezpośrednio) otrzymacie złożony film (bezpiecznie ściągniecie go z naszego serwera).

 
Czy istnieje możliwość noclegu na szlaku pod dachem? Drukuj Email

Oczywiście istnieje jednak wtedy trasa i cały spływ musi być dokładnie zaplanowany, a liczba uczestników określona z wyprzedzeniem. Przy rzekach są gospodarstwa agroturystyczne oferujące noclegi. Zapraszam do przejrzenia baz noclegowych dostępnych w menu głównym.

 
Czy w spływie mogą uczestniczyć osoby niepełnoletnie? Drukuj Email

Młodzież poniżej 14 roku życia musi płynąć z osobą dorosłą w kajaku, powyżej tego wieku nie musi.

 
Czy w spływie mogą uczestniczyć osoby nie umiejące pływać? Drukuj Email

Oczywiście mogą, każdy z uczestników otrzyma kamizelkę asekuracyjną Dla takich osób polecamy spływ rzeką Piławą, głębokość wody na odcinku na którym pływamy (Nadarzyce- Szwecja- Czechyń) bardzo rzadko przekracza 1 metr, w 80% średnia głębokość to 30 cm.

 
Jaką rzekę proponujecie początkującym kajakarzom? Drukuj Email

Zdecydowanie Piławę i nie na całej jej długości. Odcinek Nadarzyce- Szwecja doskonale nadaje się do obycia ze spływem rzeką. jest to 20 km. Mniej wprawieni kajakarze mają możliwość zakończyć spływ na polu namiotowym na wysokości Zdbic, na ok 16 kilometrze.

 
Czy na rzece są przeszkody? Drukuj Email

Tak są, od różnego rodzaju kładek...także tych niskich, gdzie trzeba się położyć w kajaku by je przepłynąć. Są zwalone drzewa, tak jak je przyroda poukładała, wystające kamienie...mniej lub bardziej... nie da się nudzić...

 


kajak Vista Perception

Valid XHTML and CSS and Profesjonalne strony internetowe.