Odwiedzili nas:

mod_vvisit_counterDzisiaj163
mod_vvisit_counterWczoraj229
mod_vvisit_counterBieżący tydzień163
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc5283
mod_vvisit_counterWszyscy1179863
Na co zwracać uwagę wynajmując kajak Drukuj Email

Wynajmując sprzęt kajakowy musicie wiedzieć kilka rzeczy.  Zdanie "chciałbym/chciałabym wynająć kajak" ma w sobie tyle samo informacji co "chciałbym/chciałabym wynająć auto". Jak wiadomo auta są różne, mają różne typy, klasy i różne wyposażenie- podobnie jest z kajakiem. Można wynająć malucha w cenie mercedesa- z czego cieszyć się będzie tylko ten kto na tym zarabia, wynajęcie mercedesa w cenie malucha już raczej nikomu się nie zdarzy.

Typ kajaka (jego przeznaczenie) to sprawa podstawowa są kajaki turystyczne, rekreacyjne, morskie, sportowe, wędkarskie. Kajaki turystyczne mają różny kształt i elementy ważne dla turysty (np. wodoszczelne grodzie na sprzęt turystyczny na kilkudniowe wyprawy)- Wam na naszych rzekach przyda się kajak z wyprofilowanym dziobem tak by mógł swobodnie najeżdżać na zwalone w rzece drzewa, podtopione kłody. W dobrym kajaku turystycznym powinno się wygodnie siedzieć bo spędzamy w nim długie godziny. Powinien mieć elementy regulacji np. fotela (mamy różny wzrost) czy podnóżków. Te drugie są bardzo ważne, dzięki nim zapieramy się i "blokujemy" na fotelu podczas wiosłowania. Przydatne będzie miejsce na napój, który się nie wyleje (choć tutaj ostrożnie bo do otwartego napoju coś nam może wlecieć np. osa). Dobrą praktyką jest gąbka w kajaku, można dzięki niej wytrzeć kajak czy wybrać wodę oraz mapnik wykorzystywany zazwyczaj do innych celów: na podręczny bagaż czy miejsce do wysuszenia mokrych ubrań w słońcu. Kajak powinien być kompletny, powinien mieć wszystkie fabryczne elementy. Podobnie jest z pozostałym wyposażeniem, wiosłami, kamizelkami (kompletne zapięcia) czy workami wodoszczelnymi (o ile ktoś je posiada w wypożyczalni- my posiadamy).

Najlepszą opcją na nasze rzeki i spływy jakie organizujemy jest turystyczny 2-osobowy kajak polietylenowy: w większości opcji jest to wygodny kajak z wyprofilowanym fotelem często z dodatkowym siedziskiem czy oparciem z neoprenu (choć zdarzają się kompletne pomyłki), względnie lżejszy od poliestrowego (choć nie zawsze :)),na pewno lżejszy od kajaka drewnianego. Wiadomo, że wagą wygra kajak dmuchany, choć to już inny temat- kajak dmuchany nie nadaje się na spływy po naszych rzekach, za długo by nie "pożył". Siadając pierwszy raz do kajaka 2-osobowego poradzimy sobie, w kajaku 1-osobowym nie zawsze. Co najważniejsze kajak polietylenowy na pewno trudniej jest uszkodzić na płytkim dnie czy pod wpływem uderzenia, a takie ryzyko istnieje. Nowe kajaki polietylenowe można kupić za 1500 zł ale można i za 5000 zł i więcej w zależności od marki, typu kajaka i jego wyposażenia.. To wszystko o czym powyżej daje różnice w cenach najmu- przynajmniej powinno dawać, im lepszy sprzęt tym cena wyższa. Stąd wynajmując kajak pytajcie po pierwsze co to jest za kajak. Nasze kajaki to górna półka kajaków turystycznych angielskiej produkcji, to efekt wieloletnich doświadczeń. Kajaki Vista Perception i Wave Sport.

 

 

kajak Vista Perception

Valid XHTML and CSS and Profesjonalne strony internetowe.