Polish Czech English French German Russian Slovak

Odwiedzili nas:

mod_vvisit_counterDzisiaj98
mod_vvisit_counterWczoraj332
mod_vvisit_counterBieżący tydzień1766
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc4984
mod_vvisit_counterWszyscy981796
Kajakiem ze stoku! PDF Drukuj Email
czwartek, 05 marca 2015 06:33

Widzieliście kiedyś kajaki na stoku? Jeśli nie to mieliście świetną okazję bo w dniu 21 lutego 2015 r. Lucjusz – wizerunek kampanii „Nie Pływam w śmieciach” w kajaku wraz z grupą pokazową Kajakowego Patrolu odwiedził Koninki k/Poręby Wielkiej. Co tam robili w nietypowym dla kajakarzy miejscu tj. na stoku narciarskim? Pięciu kajakarzy ubranych w takie same oznakowane stroje przybyło do Koninek by wziąć udział w V Ogólnopolskiej Spartakiadzie Narciarskiej w kategorii zjazd na byle czym. Grupa pokazowa Kajakowego Patrolu przekonywała narciarzy, snowboardzistów, turystów oraz mieszkańców, że warto jest „Nie pływać w śmieciach”.

 

 

Całej akcji towarzyszyło hasło: „Łatwiej zjechać kajakiem ze stoku niż wyciągać śmieci z rzeki”. Osoby korzystające ze stacji narciarskiej, a także uczestniczące w spartakiadzie narciarskiej, widzowie, goście otrzymywały materiały informacyjne na temat przeprowadzanej akcji edukacyjnej. Dzieci zaś, otrzymywały drobne gadżety oraz płytę edukacyjną ogólnopolskiej kampanii społecznej. Dzięki takim akcjom happeningowym trafiamy do tysięcy ludzi, którym leży na sercu dobro otaczającej nas przyrody. Również docieramy do tej grupy społeczeństwa, która nie koniecznie ma bezpośredni kontakt z akwenami wodnymi szerząc w ten sposób ekologiczne postawy pro środowiskowe, rekreację oraz zdrowy tryb życia. Akcja happeningowa na stoku narciarskim została przeprowadzona w ramach II edycji projektu Kajakowy Patrol Św. Franciszka, którego realizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej, a całe przedsięwzięcie dofinansowane jest środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Narty, snowboard, a nawet sanki to nic dziwnego na stokach narciarskich. Kto jednak powiedział, że po śniegu nie można zjeżdżać kajakiem? Udowodniła to grupa Kajakowego Patrolu zdobywając II miejsce w V Ogólnopolskiej Spartakiadzie Narciarskiej.

Chcesz zobaczyć w jakich jeszcze nietypowych miejscach można było spotkać grupę Kajakowego Patrolu z kajakiem wejdź na: www.kajakowypatrol.pl lub odwieź profil na Facebook’u

Monika Pietraszko Koordynator Projektu

 

 

kajak PERCEPTION Vista

Reklama
Valid XHTML and CSS and Profesjonalne strony internetowe.